Felelős műszaki vezető minden engedélyes építkezésen kötelező. Ő az a személy, aki vállalja a felelősséget, hogy az építés a tervnek megfelelően, műszakilag a szabványok szerint történjen. A felelős műszaki vezetőt a kivitelező bízza meg, s így a műszaki vezető a kivitelező érdekeit – mind szakmai mind anyagi – képviseli munkája során. Valójában egy irányító szerepkört tölt be, azaz az építési munkaterületen figyelemmel követi és irányítja az építési – szerelési munkákat.
A kivitelezés sikerességét nagymértékben befolyásolhatja a felelős műszaki vezető személye, hiszen ő olyan alapvető dolgokért vállal felelősséget, melyek hiánya, késedelme vagy sérülése negatívan befolyásolja a beruházás megvalósulását.
Cégünk vállalja különböző beruházások, tervezett létesítmények felelős műszaki vezetői feladatainak ellátását. Megbízónk érdekeit maximálisan képviseljük, munkánkat kifogástalan minőségben és lelkiismeretesen végezzük.
Felelős műszaki vezetői tevékenységünk:
- Az építési-szerelési munkák irányítása.
- Az építési-szerelési munkára vonatkozó jogszabályok (munkavédelmi, tűzvédelmi, környezetvédelmi, műemlékvédelmi, természetvédelmi, közegészségügyi és más kötelező hatósági előírások, továbbá az építésügyi hatósági engedélyek) betartatása, azok betartásának az általunk vezetett építkezéseken való ellenőrzése.
- Az építési napló megnyitása, vezetése, ellenőrzése és lezárása, az építési munkahely átvétele, őrzésének biztosítása.
- Az építőipari munkafolyamat szakszerű megszervezése, az egész kivitelezés során a minőségi követelmények biztosítása, a technológiai, a munkavédelmi és az egészségügyi előírások betartatása.
- A szükséges minőségi vizsgálatok és mintavételek elvégeztetése.
- Az azonnali intézkedést igénylő építési műszaki feladatok meghatározása és irányítása.
- Az építtetővel, illetve annak helyszíni képviselőjével (építési műszaki ellenőr), továbbá az esetleges alvállalkozók felelős műszaki vezetőivel való együttműködés.
- Az építési tevékenység műszaki terveitől eltérő, nem építési engedélyköteles kivitelezésnek az építési naplóban történő feltüntetése.
- Az átadás-átvételi eljárásban, illetőleg a használatbavételi engedélyezési eljárásban való közreműködés és az ehhez szükséges nyilatkozatok megtétele az építési naplóban.
- Az építményen végzett építési-szerelési munkák, továbbá az alvállalkozók munkájának összehangolása.
- Az építési munkák befejeztével az építési területről való levonulás végrehajtása és a munkaterület átadása az építtetőnek.